fbpx
Home / Strefa pulsu / Strefa pulsu

Strefa pulsu

Profesjonalny pomiar saturacji tlenu z Geratherm®.

Nasycenie hemoglobiny tlenem to procentowa zawartość oksyhemoglobiny (HbO2), czyli objętość hemoglobiny nasyconej tlenem w całkowitej zawartości hemoglobiny (Hb) we krwi. Wyraża ono skład oksyhemoglobiny we krwi i jest bardzo ważnym parametrem dla układu oddechowego i układu krążenia. Wiele chorób dróg oddechowych może prowadzić do obniżenia nasycenia hemoglobiny tlenem w ludzkiej krwi. Z klinicznego punktu widzenia wiedza o nasyceniu tlenem hemoglobiny we krwi pacjenta potrzebna jest po to, by lekarze na czas mogli rozpoznać pojawiające się problemy.

Pulsoksymetria jest nieinwazyjną metodą monitoringu służącą określeniu nasycenia hemoglobiny tlenem w krwi tętniczej (bogatej w tlen) za pomocą czujnika fotoelektrycznego. Do diagnozy pacjent potrzebuje tylko położyć jeden ze swoich palców na czujniku fotoelektrycznym. Na wyświetlaczu ukazuje się zmierzona wartość saturacji. Podczas badań klinicznych wykazana została bardzo wysoka dokładność i powtarzalność pomiaru.

Optymalne nasycenie krwi tlenem oscyluje między 95% a 98%

Odpowiednio ustalone do wieku miarowe tętno świadczy o dobrej kondycji, dlatego też przydatne jest podczas aktywności fizycznej. Pulsoksymetr to jedno z ważniejszych narzędzi pomiarowych, bo pozwala monitorować jeden z podstawowych parametrów życiowych. Dlatego powinien znaleźć się w Twojej domowej apteczce.